Налоговый кредит на ЭКО

Генетика в Украине: доступно о главном

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифтаНалоговый кредит на ЭКО

E-mail Печать PDF

Разъяснения налоговой инспекции по возврату налогового кредита

Законом України від 22.05.03 №889 “Про податок з доходів фізичних осіб” (далі - Закон № 889) встановлено, що податковий кредит - це сума (вартість) витрат, понесених платником податку - резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб упродовж звітного року (крім витрат на сплату податку на додану вартість та акцизного збору), на суму яких дозволяється зменшити суму його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року, у випадках, визначених цим Законом (пп. 1.16 ст. 1).

Відповідно до пп. 5.3.6 п. 5.3 ст. 5 Закону №889 платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року фактично понесені ним суми витрат із штучного запліднення, незалежно від того, перебуває він у шлюбі з донором чи ні.

При цьому пп. 5.3.4 п. 5.3 ст. 5 Закону №889 також передбачено. що до податкового кредиту дозволено включати суми власних коштів платника податку, сплачених на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, в тому числі для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань у розмірах, що не покриваються виплатами з фонду загальнообов'язкового медичного страхування. Проте нині не ухвалено Закон „Про загальнообов'язкове медичне страхування", тому відповідно до Прикінцевих положень Закону №889 (пп. 22.1.2 п. 22.1 ст. 22) податковий кредит щодо зазначених пп. 5.3.4 п. 5.3 ст. 5 витрат за 2006 рік не нараховувався і на повернення з бюджету суми податку з нього не має законодавчих підстав.

3 1 січня 2005 р. редакцію п. 7 ст. 281 Цивільного кодексу України: „Повнолітня жінка має право за медичними показаннями на штучне запліднення та перенесення зародка в її організм" змінено на нову: "Повнолітні жінка або чоловік мають право за медичними показаннями на проведення щодо них лікувальних програм допоміжних репродуктивних технологій згідно з порядком та умовами, встановленими законодавством", тобто термін „штучне запліднення" змінено на термін „допоміжні репродуктивні технології".

Згідно зі ст. 48 Основ законодавства про охорону здоров'я від 19.11.92 №2801-XII застосування штучного запліднення та імплантації ембріона провадиться згідно з умовами та порядком, установленими Міністерством охорони здоров'я України з дієздатною жінкою і на її прохання за умови наявності письмової згоди подружжя, забезпечення анонімності донора та збереження лікарської таємниці.

На запит Державної податкової адміністрації України Міністерством охорони здоров'я України листом від 27.03.06 №4.40-19/186 роз'яснено, що до допоміжних репродуктивних технологій (штучного запліднення) належать: ЗІВ - запліднення ін вітро (ІVF); ІКСІ - ін'єкція одного спермія в цитоплазму ооцита (IKSI): ІСЧ - інсемінація спермою чоловіка: ІСД - інсемінація спермою донора; ЕТ – ембріотрансфер; сурогатне материнство

Враховуючи наведене, до податкового кредиту, передбаченого пп. 5.3.6 п. 5.3 ст. 5 Закону №889. платник податку - жінка може віднести вартість безпосередньо процедур, названих у листі МОЗ України.

Щодо витрат, визначених пп. 5.3.4 п. 5.3 ст. 5 Закону, які провадяться у зв'язку із штучним заплідненням, то вони не відносяться до витрат, передбачених пп. 5.3.6 п. 5.3 ст. 5 Закону.

Вартість витрат із штучного запліднення (пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону №889) має бути підтверджено договором, квитанціями, касовими ордерами, платіжними дорученнями тощо, які ідентифікують лікувальний заклад, платника податку та процедуру штучного запліднення.

Враховуючи вищевикладене, якщо Ви понесли витрати протягом 2006 року та маєте основне місце роботи і отримуєте дохід у вигляді заробітної плати, то протягом 2007 року Ви маєте право на отримання податкового кредиту. Для цього потрібно надати до державної податкової інспекції за місцем Вашого проживання протягом 2007 року Декларацію про майновий стан та доходи за 2007 рік, заповнити "Перелік сум витрат, що включаються до податкового кредиту" та "Розрахунок суми податку з доходів фізичних осіб, що підлягас поверненню з бюджету у зв'язку з нарахуванням податкового кредиту".

При отриманні права на податковий кредит слід враховувати, що понесені Вами витрати_зі_штучного запліднення повинні бути підтверджені документально. Для прискорення та спрощення проведення перерахунку податку разом з декларацією до податкового органу слід надати копії договору з медичною установою, копії квитанцій про оплату витрат зі штучного запліднення, довідку про суму отриманого доходу у вигляді заробітної плати та утриманого податку за 2006 рік та інші документи, передбачені законодавством.

Заступник Голови, М.Я. Романів

 

--------------------

(с) http://detibudut.org.ua/zakon/nalog-eko/raz_jasnenija_nalogo_125.html

 

ВНИМАНИЕ! Социальный проект

Допоможіть рятувати життя близнюків фетоскопіями в Україні!
Баннер

Новости

(05/02/15) Х Международный Симпозиум «Теория и практика репродукции человека».

Уважаемые коллеги! Украинская Ассоциация Репродуктивной Медицины и Одесский национальный медицинский ун...
Read more...

(11/21/14) вебинар "Полногеномный скрининг эмбрионов методом aCGH: результаты и новые вызовы"

Анонс Приглашаем вас на вебинар "Полногеномный скрининг эмбрионов методом aCGH: результаты и новые вызовы", ...
Read more...

(05/05/14) Симпозиум УАРМ - 2014

Симпозиум УАРМ - 2014 "Теория и практика репродукции человека": регистрация открыта! Уважаемые коллеги! Укра...
Read more...

(03/05/13) Лабораторные методы исследований в пренатальной диагностике ВРТ - 17 апреля 2013 г в городе Киеве.

Уважаемые коллеги! Приглашаем Вас принять участие в секционном заседании "Лабораторные методы иссле...
Read more...

(03/05/13) «КЛІТИННІ ТЕХНОЛОГІЇ В АКУШЕРСТВІ, ГІНЕКОЛОГІЇ, НЕОНАТОЛОГІЇ ТА ДИТЯЧІЙ НЕВРОЛОГІЇ» 7 листопада 2013 р. в місті Києві.

Вельмишановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю ...
Read more...